O bydlení v Praze tu již bylo napsáno několik superlativů, ať již ve spojitosti s tím, že bydlení představuje chytrou investici do budoucna, že majitelům umožní nemuset dojíždět daleko za prací, a i když o práci případně přijdou, mít mnohem lepší podmínky pro vyhledání práce nové. O dostupnosti kultury, nakupování a společenského dění vůbec ani nemluvě.

Pokud bychom se na bydlení v Praze zaměřili tentokrát z ekonomického hlediska, nebo stručně řečeno z pohledu finančního, shledáme pro zakoupení bytu v Praze hned několik čistě finančních argumentů. Ten první byl nastíněn již v úvodu, pokud si zakoupíme vlastní bydlení, nemusíme platit nájem, ale splácíme si své vlastní bydlení a investujeme tak do budoucnosti.

Bydlení se nám navíc může i samo zhodnocovat. Až třeba děti vyrostou, budeme moci pronajímat některou z volných místností studentům, případně pokud se časem budeme chtít přestěhovat, můžeme si daný byt ponechat a nechat ho vydělávat formou pronájmu.

Výraznou úsporu docílíme především z hlediska dojíždění, kde uspoříme nejen peníze, ale i čas. Ať již budeme do zaměstnání jezdit hromadnou dopravou či automobilem, přece jen to bude blíže než z periferií, odkud je v současnosti běžným trendem denní dojíždění do Prahy.

Úspory docílíme i tím, že máme vše při ruce, děti to mají do školy, ať již mateřské, základní, střední, nebo i vysoké kousek. Na rodinné nákupy si nemusíme vyhradit celé odpoledne kvůli velké vzdálenosti do velkého nákupního střediska, a za kulturou zrovna tak.

Takže až se zase budeme svěřovat přátelům, že nás zajímají byty v Praze na prodej, klidně jim můžeme některé z těchto úspor nastínit, i když ono i lehce romantické nadšení pro sídlení v Praze matce měst, má také něco do sebe.

Ovšem vzhledem k tomu, že dnes se téměř vše přepočítává na peníze, k finančním úsporám bychom ještě měli uvést, že samotné ceny bytů v Praze dnes nejsou tak nedostupné, jak by se mohlo zdát. Naopak při nákupu se speciální slevou můžeme i výrazně uspořit.

Takže proč se rovnou nepodívat po bydlení, které má oproti starší zástavbě další zásadní plus v úsporách – a to novostavby na prodej, u těch totiž nehrozí potřeba dalších investic. Uspoříme tak za opravy, a volný čas, který bychom jinak věnovali hlídání řemeslníků nebo tím, že bychom jim ,,fušovali“ do řemesla, můžeme využít účelněji.

Zdroj foto: www.prahanovostavby.cz