Ceny elektřiny letos zlevnily. Ale je na tom stejně i plyn? Uleví se našim peněženkám při platbě za zemní plyn? Ačkoli se zprvu zdálo, že v důsledku oslabení kurzu koruny, dojde ke zdražení cen plynu, není tomu tak.

Snížení regulovaných cen

Energetický regulační úřad na konci listopadu loňského roku oznámil snížení regulovaných cen plynu. Regulované ceny plynu, které tvoří necelých 20 procent z celkové ceny, pro domácnosti poklesnou od roku 2014 průměrně o 5,19 procenta. Do konečných cen se nepromítlo celých 5 procent, nicméně pro domácnosti to znamená, že těm kdo na plynu jen vaří, měly klesnout náklady přibližně o 60 Kč. A domácnosti, ve kterých se plynem i topí, ušetřit zhruba 550 Kč.

Naprostá většina dodavatelů plynu ale přesto nechala ceny stejné jako v loňském roce. Změna cen se pozitivně projevila především u alternativních dodavatelů. Po srovnání cen plynu těchto dodavatelů jistě dojdete k názoru, že přechodem k jinému můžete ušetřit nemalé peníze. Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším dodavatelem může činit až několik tisíc korun.

Ušetřete nejen na plynu

Úspory v domácím rozpočtu dnes chce dosáhnout snad každý a tak každý, komu není lhostejné, že platí více, jistě navštíví stránky www.uspory.cz a učiní srovnání cen energií. Ušetřit totiž lze nejen na zemním plynu, ale i na elektřině. U té letos došlo k poklesu cen, ale i u té se změna nejvíce projevila u alternativních dodavatelů. Neleňte a přidejte se k 300 tisícům domácností, které budou měnit dodavatele elektřiny a plynu a začněte platit jen tolik, kolik je opravdu nutné.

Na stránkách www.uspory.cz můžete porovnat ceny dodavatelů, najít výhodnější nabídku a online objednat. Celá změna probíhá jen administrativně a vy tak již za pár můžete platit méně.