Pokud máme ideální finanční situaci a nákup nemovitosti plánujeme i jako dobrou investici, ve které ale můžeme začít hned bydlet, aniž bychom se museli pouštět do rozsáhlých rekonstrukcí, nebo vůbec do nějakých rekonstrukcí, často pátráme pouze po luxusních nemovitostech.

Výběr z luxusních novostaveb je zvlášť v Praze, co se týká nových developerských projektů, poměrně široký. Luxusní domy, které uspokojí naše požadavky, jsou situovány v různých lokalitách, takže vedle představ o samotné nemovitosti, budeme muset promyslet, v jaké lokalitě by se nám líbilo mít své soukromé, případně firemní sídlo.

Vhledem k množství developerských projektů i jednotlivých serverů, které luxusní nemovitosti nabízejí, se zdá, že nás čeká běh na dlouhou trať. Je totiž pravda, že bylo sepsáno již spousta ,,desater,“ čím se při výběru bydlení řídit. Co je ale naopak trochu podceňováno, je praktická stránka věci, a to, kde vysněnou nemovitost, která bude splňovat všechna vytyčená kritéria, vlastně nalézt.

Vyhledávačů nalezneme na internetu celou řadu, jak již bylo řečeno, ale jestliže nechceme strávit vyhledáváním dny i noci, budeme si muset vybrat pouze některé z nich. Takže by podnadpisem článku pomyslně mohl být i dovětek – Kde hledat luxusní nemovitosti, a jak poznat dobrý vyhledávač.

Vyhledávač realit nám totiž umožní si naše myšlenky ještě utřídit a zacílit na konkrétní cíl, aniž bychom jen kroužili okolo. V užším výběru tak navolíme daný typ nemovitosti – v tomto případě třeba luxusní byty, domy, lukrativní pozemky nebo luxusní komerční nemovitosti.

Dále určíme, od jaké ceny nás nemovitosti zajímají, a také do jaké ceny jsme ochotni nemovitost zakoupit. Dále je pro nás samozřejmě určující výběr lokality. Ten může zahrnovat celou Prahu, jednotlivé části hlavního města, ale i přilehlé okolí, které už spadá do oblasti středočeského kraje.

A čím se řídit při výběru lokality luxusních nemovitostí? Naše preference obvykle určuje vzdálenost do aktuální práce či sídla podnikání, kde se nejčastěji v průběhu dne zdržujeme, svou roli hraje též obecná občanská a dopravní dostupnost, ovšem v případě developerských projektů, jsou většinou volena taková místa, že právě s dostupností si starosti dělat vůbec nemusíme.

Zdroj foto: www.luxusnibytypraha.cz