Mikrokogenerační jednotky Cleanergy – rychlá návratnost vaší investice

mikrokogeneracni

Zrychlující se poptávka po energii spolu s rostoucími náklady na fosilní paliva vede k tomu, že celosvětově roste poptávka po energiích, které pocházejí z obnovitelných zdrojů.

Společnost Cleanergy se sídlem ve Švédském Göteborgu se zabývá využitím technologie Stirlingova motoru už více než 20 let a stala se jedním z předních světových poskytovatelů energetických řešení založených na technologii Stirling, tak aby uspokojila rostoucí mezinárodní požadavky na zelenou energii.

V roce 2008 skupina švédských investorů získala veškerá práva na V 161 Stirlingův motor od Solo Kleinmotoren GmbH v Německu. Veškerá výroba, technologie a související majetek byl převeden na novou společnost Cleanergy. Bezprostředně po vzniku a přenosu technologií bylo ústřední snahou připravit se na rozsáhlou industrializaci. Byla přezkoumána dodavatelská a subdodavatelská základna, která se z větší míry přesunula na švédský automobilový průmysl. Následovaly testy kvality a vylepšení montážních procesů. Vyvinuula se organizace, která zahrnovala všechny potřebné funkce a možnosti: R & D, výrobu, kvalitu, prodej a marketing a lidské zdroje.

Cleanergy 9kWe – Mikrokogenerační jednotky na bázi Stirlingova motoru

Cleanergy vyrábí a prodává CHP mikrokogenerační jednotky sloužící ke kombinované výrobě tepla a elektřiny na bázi Stirlingova motoru využívající bioplyn, LPG nebo zemní plyn. Tyto jednotky jsou vhodné pro průmyslové objekty, bytové domy, administrativní budovy, ubytovací zařízení či obchodní prostory.

Vynikajících výsledků dosahují zejména objekty s celoročním provozem a vysokou spotřebou tepla pro vytápění, ohřev TUV nebo technologii. Do této skupiny patří hotely, nemocnice, rehabilitační centra, akvaparky, výrobny potravin, pekárny, prádelny a celá řada dalších podniků, které mohou provozem mikrokogenerační jednotky ušetřit ročně statisíce korun na energiích.

Dlouhé servisní intervaly a životnost

Díky využití Stirlingovy technologie, Cleanergy CHP motor umožňuje oddělení pohyblivých částí, jako jsou písty, pístní těsnění, válce od kontaminujících látek. Všechny důležité komponenty jsou chráněny před kontaminacemi vznikajícími spalováním a před teplotními změnami . Ve srovnání s pístovými motory nebo dieselovými motory zde dochází k vnějšímu spalování – to nesrovnatelně prodlužuje servisní interval a životnost celé jednotky. Externí spalování rovněž klade výrazně nižší nároky na kvalitu paliva.

Nízké emise

Hořák FLOX® s technologií bezplamenné oxidace zajišťuje vysokou účinnost spalování. Díky tomu dochází k nízkým emisím. V porovnání s motory s vnitřním spalováním (Otto, Diesel) je hodnota emisí na 10% hodnotě.

Přednosti mikrokogenerační jednotky Cleanergy

- Výroba elektřiny pro vlastní spotřebu vede k výrazným úsporám a rychlé návratnosti

- Vysoký tepelný i elektrický výkon (8-26 kWt, 2-9 kWe)

- Špičková celková účinnost 92-96% (elektrická: 25%)

- Velmi dlouhý servisní interval (6000 hodin) a celková životnost (20 let)

- Nízké emise minimalizují lokální znečištění spalinami

- Kompaktní rozměry a prostorová nenáročnost

- Precizní technické zpracování

- Tichý chod Stirlingova motoru, nízké vibrace a perfektní odhlučnění

- Palivem může být zemní plyn, bioplyn nebo LPG

- Externí spalování klade výrazně nižší nároky na kvalitu paliva

- Hořák FLOX® s technologií bezplamenné oxidace zajišťuje vysokou účinnost spalování

- Pokročilý systém regulace výkonu

- Bezúdržbový provoz a snadná obsluha

Stirlingenergy s.r.o. je výhradním zástupcem firmy Cleanergy a WhisperGen vyrábějící mikrokogenerační jednotky.

Více informací naleznete na www.stirlingenergy.cz

Komentáře

 • Je v česku k sehnání?

 • Ano, prodává a instaluje STIRLING ENERGY s.r.o. Obě jednotky jsou skladem v ČR. Více informací naleznete na nebo mne můžete kontaktovat na d.mickova@stirlingenergy.cz

  • dobrý den

   mám v rd dálkové topení roční spotřeba 40-50Gj(nyní cena za Gj asi 400,- Kč), elektřinu dvoutarif s roční spotřebou 7,5 Mw. tři fáze téměř nevyužity. zajímalo by mne jestli existuje nějaké řešení. pakliže ano, jaké by byly náklady na pořízení a provoz. plynofikace zde není. možnost jen propanbutan.

   děkuji forro

 • Dobrý den, mám prosbu ohledně orientační ceny jednotek Cleanergy 9 kWe a WhisperGen 1 kWe.
  A přibližné finanční nároky na zavedení a instalaci kogeneračních jednotek.
  Děkuji Svoboda

 • Cena zaleží na mnoha faktorech (velikost akumulační nádoby atd). Pošlete dotaz na info@stirlingenergy.cz nebo d.mickova@stirlingenergy.cz a pošleme vám informační letáky s cenami včetně instalace, kterou provádíme. Spočítáme vám, zda se vám jednotka vyplatí a doporučíme vhodné řešení.

 • Dobrý den,rád bych navázal na spolupráci v oblasti techn.poradenství a realizace mikrokogeneračních jednotek.
  Pokud bude zájem z vaší strany ,kontaktujte mne prosím.
  Děkuji, s pozdravem Stanislav Brzoň, Nový Bor, tel.: 605 266 610.

Zanechte komentář

Můžete využít tyto HTML značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Partneři

Tarifomat
Viessmann
„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain