Přemýšlíte nad novým rodinným vozem? Raději byste něco menšího, ale přitom prostorného? Obraťte svou pozornost na japonskou automobilku. Už v září letošního roku se u prodejců objeví nová generace subkompaktu Jazz.

Jazz je model kombinující prvky malého hatchbacku a malého MPV, díky čemuž chce zůstat nejfunkčnějším autem ve své třídě.

Zatím je nejmenším vozem značky Honda nabízeným v Evropě. Pro Hondu je potřebný i z hlediska flotilových emisí – díky subkompaktnímu vozu může Honda v Evropské unii nabízet i SUV CR-V s výrazně vyššími emisemi.

Na první pohled Jazz příliš nezaujme, je totiž určen pro odlišné skupiny lidí a designéři se snažili vyhovět všem, po bližším seznámení mu ale člověk brzy přijde na chuť.

Jaké novinky si v Hondě nachystali?

Oproti předchozím modelům Jazz narostl – délka se prodloužila na 3.995 mm a rozvor se natáhl na 2.530 mm. Kvůli snaze o zvýšení bezpečnosti se natáhly i přední partie v oblasti předního nárazníku. Podle Hondy byl prostor navýšen, aby pasažérům nabízel co nejvíce místa. Zadní pasažéři se mohou těšit více prostoru pro nohy než ve voze Mercedes-Benz S.

Z nárůstu vnějších rozměrů těžil i prostor pro zavazadla. Objem kufru vzrostl o celých 17 litrů na celkových 354 litrů, což je vzhledem k velikosti auta velmi velkorysé.

Nechybí u Hondy již tradiční „magická“ zadní sedadla, která zvyšují variabilitu vozu, ty umožňují vybírat z několika možností konfigurace interiéru jako v dalších modelech značky.

Řidiči se mohou těšit na sedmipalcovou obrazovku multimediálního systému a jako je tomu u ostatních vozů značky nabízí navigaci Garmin a funkci MirrorLink umožňující zobrazit data chytrého telefonu na obrazovce auta.

V Evropě bude Honda Jazz nabízena s jediným motorem – atmosférickým čtyřválcem 1.3 i-VTEC o výkonu 75 kW.

České ceny třetí generace začínají na částce 359.900 korun. Auto tak bude dostupné široké veřejnosti a stejně tak náhradní díly, které můžete nejen pro tento model zakoupit na Automobilovedily24.cz.

foto: NRMA