Pokud hledáme úvěr, který se vyplatí, často jako bychom hledali jehlu v kupce sena. Ale existují i úvěry, o kterých bychom to s trochou nadsázky tvrdit určitě mohli. Takovým úvěrem je například úvěr na bydlení.

Vzhledem k tomu, že se jedná primárně o financování bytové potřeby, je u něj uplatněno určité zvýhodnění, díky kterému mívá nižší úrok než běžné úvěry, a navíc můžeme díky němu snížit i svou daňovou povinnost.

A to není vše. Samozřejmě záleží na tom, co z daného úvěru máme v plánu investovat. Některé změny našeho bydlení, jako třeba rekonstrukce koupelen,  potěší naše oči, některé později navíc i naši peněženku. Do té druhé skupiny praktických modernizací patří zaručeně modernizace související s vytápěním a úsporou energií vůbec.

Tyto investice se nám totiž ve velmi krátké době začnou vracet. Pomyslně bychom mohli říci, že čím více investujeme, tím více ve finále ušetříme. Některé způsoby vytápění totiž dnes pracují již poměrně samočinně jen na bázi přírodního pohonu, takže odpadají každoroční výdaje za palivo, i čas strávený například sekáním a skládání dříví, a tak dále.

Úvěrů na bydlení existuje celá řada. Populární portfolio má například Českomoravská stavební spořitelna, která nabízí, jak překlenovací úvěr, ze kterého může čerpat peníze na bydlení i ten, co dosud žádnou částku nenaspořil, nebo úvěr ze stavebního spoření, sloužící pro ty, co si již nějakou dobu na své stavební spoření ukládají peníze.