Ve společnosti všeobecně převládá názor, že je lepší nemovitost koupit, než si ji pronajmout. Nemusí tomu tak ale být vždy. Rozhodnutí bývá doprovázeno mnoha různými faktory.

Jaké jsou výhody pronájmu?

Pronájem domu či pronájem bytu je vhodný pro ty, kdo se stěhují do neznámé oblasti a chtějí ji nejprve poznat.

Ani v případě, že plánujete v blízké době stěhování či zatím nevíte, jak naložit se svými životními plány, není výhodné kupovat vlastní nemovitost. Mnoho lidí se také nechce zatěžovat starostmi jako je údržba, či opravy.

Pronájem nemovitosti je bezpochyby pružné, rychlé a pohodlné řešení. Po uplynutí nájemní smlouvy se můžete bez dalších závazků přestěhovat jinam. Snadno se můžete přestěhovat za prací, což samozřejmě mnoho zaměstnavatelů umí ocenit a můžete svévolně měnit i velikost daného bydlení, v závislosti na vašich aktuálních potřebách.

Nespornou výhodou pronájmu je to, že pokud se do sousedního domu či bytu přestěhují lidé, kteří vám nebudou vyhovovat, můžete rychle a pružně s minimálními náklady přestěhovat jinam.

Často se do pronajaté nemovitosti můžete přestěhovat už během několika dnů po jejím vyhledání a uzavření nájemní smlouvy. Je to tak skvělé řešení, když zrovna nemáte, kam složit hlavu. Dnes je zároveň možné najít pronájem nejen na delší dobu, ale existují i krátkodobé pronájmy, velkou nabídku takových pronájmů poskytuje realitní kancelář Homesweethome.

Ve vlastním bytě si majitel může provádět úpravy, opravy a rekonstrukce podle vlastních potřeb. V nájmu je k tomu vždy potřeba souhlas majitele. Na druhou stranu v nájmu tyto opravy a úpravy provádět nemusíte a pokud je potřeba zásahu, nemusíte je platit. Veškeré opravy s výjimkou těch drobných (obvykle do 500 Kč) jdou na účet pronajímatele bytu.

V nájmu také odpadají starosti s placením daně z nemovitostí a údržbou a opravami společných prostor domu. Trend pronájmu je velký a lze snadno sehnat v jakémkoli malém i velkém městě. K pronájmu nejsou jen byty, ale i rodinné domy.

Podívejte se, jaké jsou domy na pronájem v Praze a vyberte si mezi nimi i ten váš.